پنج نکته مهم برای رسیدن به موفقیت شغلی

یکشنبه 11 تیر 1396 ساعت 09:24

موفقترین افرادی که دارای کسب و کارهای کوچک هستند، پیشنهادات خود را برای موفقیت در بازار کسب و کار جهانی امروز مطرح می کنند و در اختیار شما می گذارند. 
طبق نظرسنجی و آمار به دست آمده از مشاغل کوچک، اداره مشاغل کوچک آمریکا(Small business Administration ) برای رسیدن به موفقیت این 5 نکته مهم و اساسی را ذکر می کند: 
1.آمادگی انجام کار برای ساعات دشوارتر و طولانی تر را داشته باشید. 
2.هنگام کار در این ساعات طولانی و طاقت فرسا، می توانید به آموزشهای لازم و ارتباطات شخصی خود نیز بپردازید. 
3.از تکبر و ادعا بپرهیزید. فرقی نمی کند که چه مقدار تخصص و آگاهی در شغل خود دارید، کسب موفقیت مستلزم پشتکار، مهارتهای مالی، سرمایه کافی، کارکنان کارآمد و کار سخت و بسیار زیاد است. 
4.حداکثر کوشش و تلاش خود را برای جلب رضایت مشتریان انجام دهید. هر قدر هم که کسب و کار و تجارت شما کوچک باشد، این موضوع، اهمیت خاص خود را دارد. 
5.هرگز قول و وعده ای ندهید که قادر به انجام دادن آن نیستید. 

در حال حاضر، یک نکته مهم دیگر را نیز به 5 مورد بالا اضافه کنید: اگر شما از اینترنت برای ارتقا یا سرعت بخشیدن و افزایش بهره وری کسب و کار خود استفاده نمی کنید، از عرصه رقابت به دور افتاده اید. 

اینترنت نقش مهمی در کسب و کارهای کوچک ایفا می کند 
افرادی که در بازار کسب و کارهای کوچک موفق هستند، از فناوری روز اینترنت استفاده می کنند. 
با اینکه استفاده از فناوری کامپیوتر و اینترنت توسط شرکتهای موفق در سال 1996 گسترش پیدا کرد، اما فقط 53 درصد آنها از سایت های اینترنتی برای کسب گزارشات و اطلاعات استفاده کرده اند و مشخص نشده است که از این وب سایت ها برای چه منظور خاصی استفاده شده است. 
تا سال گذشته، نه تنها کاربرد اینترنت در کسب و کارهای کوچک بسیار فراگیر بود، بلکه 83 درصد از این موارد بررسی شده، وب سایت های خاص شغل خود را دارا بودند. 
میزان استفاده از شبکه جهانی اینترنت در سال گذشته افزایش بالایی داشت. افرادی که مشاغل کوچک دارند: 

-100 درصد از اینترنت استفاده می کنند. 
-97 درصد از e-mail استفاده می کنند. 
-94 درصد وب سایت خاص خود را دارند. 
-56 درصد از تجارت الکترونیک استفاده می کنند. 

بیش از 50 درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک توانایی حفاظت و نگهداری سرمایه و نقدینگی لازم برای خرید تجهیزات و ارائه خدمات لازم را بزرگترین مانع و مشکل بر سر راه خود عنوان کرده اند. در مرحله بعد تهیه لیست حقوق قرار دارد. 
40% آنها در پاسخ به این سوال که چالش بزرگ پیش رو در آینده چه خواهد بود؟ جواب داده اند: " وضعیت ناپایدار و نامشخص اقتصادی " امری که به نوعی به همه افراد جامعه مربوط می شود.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.